Печени картофи ... бързи, лесни и вкусни

Моля да пускате тук само вегански рецепти - без животински продукти.
BUTTON_POST_REPLY
Аватар
yoga108
Site Admin
МненияCOLON 30
Регистриран наCOLON 13 Дек 2009, 14:25

Печени картофи ... бързи, лесни и вкусни

Мнение от yoga108 » 04 Фев 2013, 01:41

Да се отсрамя и аз с моя измишльотина - като любител на бързите, лесните и вкусните ястия:

Печени картофи.
1 кг е ОК за двама. Ако са пресни може и с кората, ако не, обелени, макар че понякога ги правя и с кората, ако знам откъде са картофите :)
Измивате, нарязвате на много тънки парчета, ако искате да станат като чипс или на по-малко тънки парчета (режете като филийки), ако искате да са като пържени картофи. Една голяма тава, сусамово олио на дъното, слагате картофените резанчета, овкусявате със сол, кимион, черен пипер и каквото друго ви хрумне и слагате във нагрята фурна. Аз ги пека на 180-200 C. С вентилатор, ако фурната има. Стават за около половин час.
Колкото повече мазнина сложите, стават по-меки, мазни и като пържени, ако сложите по-малко мазнина, само на дъното, за да не залепнат, стават по-сухи и хрупкави, като чипс. Може да поръсите с малко лимонов сок след като са готови.
Всъщност това е интерпретация на "дупени картофи", където картофът се нарязва на две, слага се с изрязаната част надолу и се пече. И така са вкусни, но повече приличат на варени. Моят вариант е по-интересен ;)
Йога студио 108
http://www.yoga108.info

Аватар
bilyanamanz
МненияCOLON 10
Регистриран наCOLON 28 Яну 2013, 11:53

Re: Печени картофи ... бързи, лесни и вкусни

Мнение от bilyanamanz » 05 Фев 2013, 00:17

Идеални са! Потвърждавам!!!

BUTTON_POST_REPLY