Салата Здравец

Моля да пускате тук само вегански рецепти - без животински продукти.
BUTTON_POST_REPLY
Аватар
bilyanamanz
МненияCOLON 10
Регистриран наCOLON 28 Яну 2013, 11:53

Салата Здравец

Мнение от bilyanamanz » 30 Яну 2013, 22:05

Помолиха ме току що да приготвя свежа саладка и това измайсторих.Оказа се уникално вкусна и няма как да не я споделя тук.А пък и ако не я запиша някъде,ще я забравя.Какво по добро място от тук.Това име и го измисли гаджето,даже я снимахме :)
Продукти:
Червено зеле
Червено цвекло
Моркови
Карфиол
Магданоз
Лимон
Зехтин / от специалният/
Сол

Приготвяне /съотношението ще погледнете на снимката/
Зелето се нарязва много на ситно и преди да се добавят останалите продукти се намачква с малко сол,добавям настъргано червено цвекло,карфиолът нарязан на малки розички,моркова на лентички с белачката,половин връзка магданоз.Овкусява се със сока на половин лимон,още малко сол, и един специален зехтин /Pietro Coricelli unfiltered olive oil/-аз не го жаля и разбърквате много,много добре преди да сервирате в чиния./Това е тайната на всяка вкусна салата,доброто овкусяване.
P.S. Незнам дали се вижда нещо от снимката,20 пъти я смалих.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Аватар
yoga108
Site Admin
МненияCOLON 30
Регистриран наCOLON 13 Дек 2009, 14:25

Re: Салата Здравец

Мнение от yoga108 » 01 Фев 2013, 08:03

Мисля че трябва да продължаваш да пускаш рецепти и задължително със снимки. Много е забавно как "закаляваме" вкусовите си рецептори. А житото е много, много вкусно. Все още...
Йога студио 108
http://www.yoga108.info

irris
МненияCOLON 2
Регистриран наCOLON 30 Яну 2013, 12:56

Мнение от irris » 03 Фев 2013, 12:31

Правилно мислех да не влизам тук ... :) Но добрата новина е, че остават само още 5 дни на жито :)
Салатата изглежда превъзходно!

Аватар
yoga108
Site Admin
МненияCOLON 30
Регистриран наCOLON 13 Дек 2009, 14:25

Мнение от yoga108 » 03 Фев 2013, 13:15

Предлагам да си направим една обща сбирка всички "житничари и житничарки" и да се насладим на форумските лакомства..
Йога студио 108
http://www.yoga108.info

BUTTON_POST_REPLY